- Nem éri el a fejbőrömet a hajkefém, mi ennek az oka?
Nagy valószínűség szerint a hajtípusának erősebb, esetleg hosszabb sörtéjű kefe lenne megfelelőbb.
Extra dús, vastag vagy göndör haj esetén ez gyakran előfordul, ilyenkor az úgynevezett réteges, azaz tincsenkénti fésülködés javasolt.
- Milyen élettartamú egy vaddisznósörte hajkefe?
Megfelelő használat mellett, rendszeres szakszerű tisztítással hosszú évekig lehet társunk a mindennapokban. Persze az egyéni igény kérdése, hogy ki milyen gyakran cseréli.
- Milyen gyakran használhatom?
A napi rendszeres fésülködés helyett is lehet használni, vagy csak ápoláshoz, masszírozáshoz. Semmi hátránya nincs a gyakori, akár napi többszöri használatnak! Azért, hogy napközbeni frizura igazításhoz is legyen minőségi megoldás vannak kínálatunkban mini, utazós vagy táskakefék, amik még egy kisebb női táskában is könnyen elférnek.
- Száll a hajam a hajkefétől. Mi ennek az oka?
A szállongó haj fizika kérdése. A súrlódástól elektrosztatikussá válik. A folyamat során apró pozitív töltésű elemek alakulnak ki a hajában. Ezt a folyamatot ionizációnak hívják. A hajszál felemelkedik pozitív töltése miatt és a többi pozitív töltésű hajat magához vonzza. Ettől lesz haja szalmakazalszerű. Ez a bosszantó probléma még rosszabb lesz, mert minél szárazabb a haj, annál több törődést igényel. A samponos hajmosás után mindenképpen balzsamozza, vagy ápoló spay-vel permetezze be haját – ez lesz a legjobb megoldás arra, hogy ne „álljon égnek a haja”. Ha jó hajkefét használ, az is sokat segít abban, hogy a szálldosó haja „visszatérjen a helyére”. A természetes sörtéjű kefék jobban bánnak a hajjal, mint műanyag tüskéjű társaik.
- Hogyan tisztítsam a természetes szőr kefémet?
Megdöbbentő milyen sok koszt, lerakódást tud összegyűjteni a hajról a természetes szőr hajkefe, így rendszeres tisztítása elengedhetetlen. A benne maradt hajszálakat az erre a célra készült hajkefe tisztító eszközzel vagy egy fésűvel érdemes kiszedni. Ezután a szőrök tövénél maradt szöszös szennyeződést folyó víz alatt egy kis szappannal egy erre a célra készült hajkefe tisztító kefével vagy körömkefével lehet jól eltávolítani. Áztatni a fa nyél miatt nem célszerű, de a gyors mosás után lerázva, eltörölgetve jól szellőző helyre téve minden gond nélkül megszárad és újra gyönyörű tiszta hajkefénk lesz. A kezelt fa a hirtelen hőmérséklet változásokat nem szereti, így nem szabad a mosás után extra hőhatásnak kitenni. Tehát napra helyezni, hajszárítózni nem ajánlott. Amennyiben a fenti utasításoknak megfelelően járunk el, hosszú ideig élvezhetjük a hajkefénk előnyeit.
- Vizes hajra használhatom-e vaddisznósörte kefémet?
Igen, alkalomszerűen nyugodtan lehet vizes hajat is átkefélni vele. Persze, figyelembe kell venni, hogy a vizes haj jóval sérülékenyebb, így ilyenkor a legcélszerűbb inkább csak egy ritka fésűvel átfésülni. Arra kell figyelni, mint a tisztításnál, hogy a nedves kefe jól szellőző helyen, extra hőhatás nélkül tudjon kiszáradni.
- Milyen gyorsan puhul a vaddisznósörte hajkefe?
Idővel, gyakori használat mellett, nagyon lassan, de biztosan puhul a kefe, így ezt választáskor érdemes figyelembe venni.
- Mire jók a nagyon puha kefék?
Nagyon puha kefét a már kifésült haj ápolására, olajozására ajánljuk. Esetleg bizonyos fejbőr problémák, betegségek esetén lehet még jó megoldás, vagy csak olyan típusoknak, akik idegenkednek az erősebb szúrós keféktől (gyerekek, idősek).
- Hol tároljam hajkefémet?
Bármilyen száraz, nem túl párás helyen.
- A webshopban megvásárolható hajkefék, fésűk, minden esetben megegyeznek a fotókon látható termékekkel?
Termékeink a természetes alapanyagok és az ezekhez kapcsolódó - sokszor egyedi - gyártási folyamatok miatt, kis mértékben (fa mintázata, fa, szőr árnyalata, felirat, stb.) eltérhetnek a fotón látott terméktől. A funkcionalitást, illetve a minőségi követelményeket ez nem befolyásolja.